Εκδήλωση για την Καταδίκη του Ψευδοκράτους

Το Σχολείο μας  καταδίκασε  την ανακήρυξη του ψευδοκράτους με εκδήλωση, την οποία παρακολούθησε όλο το σχολείο την 3η περίοδο, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων  του Λυκείου. Ο Θεολόγος του Σχολείου π. Νικόλαος Κούτσιος τέλεσε Τρισάγιο στη Μνήμη των πεσόντων της Τουρκικής Εισβολής. Ακολούθησε Προσκλητήριο Πεσόντων Αποφοίτων του Σχολείου μας κατά την Τουρκική Εισβολή του 1974 και μονόλεπτη σιγή στη μνήμη τους.  Ο κ. Κώστας Ρώσσος, Λοχίας της 33ης Μοίρας Καταδρομών το 1974, μίλησε συγκινημένος για τα βιώματά του κατά την Τουρκική Εισβολή και την παράνομη ανακήρυξη του ψευδοκράτους. Με το καλλιτεχνικό μέρος που ακολούθησε, καταδικάστηκε η αποσχιστική ενέργεια των Τούρκων, που έγινε πριν 39 χρόνια κατά παράβαση του διεθνούς δικαίου.