Εκδήλωση για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821

Η εκδήλωση  για την επέτειο της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου 1821  γιορτάστηκε με κάθε λαμπρότητα.

Την εκδήλωση παρακολούθησε όλο το Σχολείο στην Αίθουσα Εκδηλώσεων .Διαβάστηκε το μήνυμα της Υπουργού Παιδείας κ. Αθηνάς Μιχαηλίδου από την Β.Δ. κ. Μαρία Αντωνίου. Τον πανηγυρικό της ημέρας εκφώνησε η κ. Γεωργία Κούμα, πρώην Πρώτη Λειτουργός Εκπαίδευσης.Οι φιλόλογοι κ.  Γαλάτεια Τριμιθιώτου και κ. Ειρήνη Βαρέλλα είχαν την επιμέλεια των λογοτεχνικών κειμένων καθώς και των θεατρικών σκηνών. Παρουσιάστηκαν τραγούδια από την καθηγήτρια Μουσικής κ. Λίνα Χριστοδουλίδου και παραδοσιακοί χοροί, τους οποίους δίδαξε η καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής κ. Έλενα Θεοχάρους. Την ταξιθέτηση και τον σημαιοστολισμό ανέλαβαν οι καθηγητές της Φυσικής Αγωγής κ. Ανδρέας Κόνικκος και ο κ. Στέλιος Κουτσίδης. Τις πινακίδες φιλοτέχνησε η  φιλόλογος κ. Παυλίνα Κοντεμενιώτου. Την  ευθύνη της τεχνικής υποστήριξης είχε  ο καθηγητής Τεχνολογίας κ. Πάνος Παναγιώτου και της φωτογράφισης η καθηγήτρια Πληροφορικής κ. Παντελίτσα Κωνσταντίνου. Την εποπτεία της εκδήλωσης είχε ο Β.Δ. κ. Παναγιώτης Μαραγκός. Ακολούθησε δεξίωση στους καλεσμένους στη Βιβλιοθήκη του Σχολείου. Την αγορά των εδεσμάτων ανέλαβε ο Σύνδεσμος Γονέων, ενώ η Κοσμητεία του Σχολείου είχε την ευθύνη της  οργάνωσης της δεξίωσης.

Με τη λαμπρή εκδήλωση της Εθνικής Παλιγγενεσίας αντλήθηκαν μηνύματα μνήμης, τιμής και ευθύνης για τη διατήρηση των υπέρτατων αγαθών που μας χάρισαν  οι πρόγονοί μας  με τους ηρωικούς τους αγώνες.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές της εκδήλωσης!