Εκδήλωση / Ημέρα Μνήμης και Τιμής για τον Έφηβου Ήρωα Μαθητή Ευαγόρα Παλληκαρίδη

Η εκδήλωση  μνήμης και τιμής για τον ήρωα μαθητή Ευαγόρα Παλληκαρίδη, έγινε  την τρίτη περίοδο ,στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου. Την παρακολούθησαν όλοι οι μαθητές. Τελέστηκε τρισάγιο από τον π.  Μιχάλη Πηγασίου.

Κύριος ομιλητής ήταν ο κ. Θάσος Σοφοκλέους, Τομεάρχης της ΕΟΚΑ και πρώην Πρόεδρος του Συνδέσμου Αγωνιστών.  Το καλλιτεχνικό μέρος ,τα συνδετικά, την ποίηση, τη θεατρική σκηνή, ανέλαβε η κ. Γαλάτεια Τριμιθιώτου, το τραγούδι  η κ. Μαρία Αγρότου και τον χορό η κ. Έλενα Θεοχάρους.

Αποδόθηκαν οι προσήκουσες τιμές στον ήρωα μαθητή  και ποιητή, που ανέβηκε στην αγχόνη με το κεφάλι ψηλά και πέρασε στο πάνθεο των αθανάτων.