1η Μέρα Προσέλευσης Μαθητών - Αγιασμός, 07/09/2023

Την πρώτη μέρα λειτουργίας του Σχολείου  οι μαθητές συγκεντρώθηκαν την 1η περίοδο στο Προαύλιο της Εκκλησίας. Ο Πανοσιολογιόταος  Αρχιμανδρίτης Βενέδικτος Ιωάννου και ο Θεολόγος του Σχολείου μας, Πρωτοπρεσβύτερος Νικόλαος Κούτσιος τέλεσαν τον καθιερωμένο αγιασμό. Το μήνυμα της Υπουργού Παιδείας ,Αθλητισμού κα Νεολαίας κ. Αθηνάς Μιχαηλίδου διάβασε η Β.Δ.Α΄ κ. Γεωργία Λεοντίου. Στη συνέχεια  η πρόεδρος του Συνδέσμου Γονέων  κ. Μαρία Ξυναρή απηύθυνε  σύντομο χαιρετισμό. Ακολούθησε καλωσόρισμα του Διευθυντή του Σχολείου, κ. Δημήτρη Ταλιαδώρου. Οι πατέρες ράντισαν με τον αγιασμό εκπαιδευτικούς και μαθητές. Ακολούθησε η κατανομή των τμημάτων  και οι μαθητές συνοδευόμενοι από τους Υπευθύνους τους πήγαν στις αίθουσες βάσης για διεκπεραίωση προγραμματισμένων εργασιών.